Kerpe’de Aktiviteler

Kerpe’de neler yapılabilir ?

Doğal hali ile korunmuş Kerpe Kayalarının altındaki boşluklar, dalış sporu ile ilgilenenlerin sualtında zevkli zamanlar geçirmelerini sağlıyor. Kaya tırmanışı, trekking, dalgıçlık, balıkçılık ve yüzme gibi uğraşlarla ilgileniyorsanız, Kerpe sizin için ideal bölgelerden biridir. Ayrıca gün batımının doğada bıraktığı muhteşem manzarayı görmeden Kerpe’yi terk etmemenizi önerilir.

Kerpe’de doğa sporları tutkunları bisiklet turları, dağ ve doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı, yüzme, sualtı sporu, balıkçılık gibi aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Avcılık
Kış aylarında avcılık turizminin de yapıldığı Kerpe ve civar köylerinde özellikle bıldırcın, çulluk, ördek ve yaban domuzu avlanıyor.

Bisiklet
Özellikle tatil günlerinde birçok kişi bisikletine atlayıp soluğu sahil yollarında alıyor. Kerpe, kent dışına çıkmak isteyenlere yemyeşil parkurlarda pedala basma keyfi yaşatıyor.

Yüzme
Yaz sıcakları bastırdığında Karadeniz’in masmavi sularında kulaç atın.
Kerpe koyunun kıyıdan 200 mt boyunca uzanan sığ suları çocuklar için güvenli bir oyun alanı gibidir.
Kerpe sahilinde güneşlenirken temiz havayı ciğerlerinize çekerek derin nefes alıp verin.
Kartal kayaların arasında yüzmenin tadına varın, suyun derinliklerine dalın. Kıyıya ve kayalara vuran deniz suyundaki magnezyum, iyot, sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller havadaki oksijenle birleşerek tüm bedene sağlık iksiri etkisi yapıyor.

Balık Tutma
Kerpe’de güzel vakit geçireceğiniz bir aktivite de Karadeniz’in bereketli sularında daha önce hiç avlamadığınız çeşitte ve büyüklükte balıklar tutabilme imkanınızdır. Olta balıkçılığının en güzel ve adrenalin dolu dakikalarını tadabilirsiniz.

Tekne Turu
Kerpe’nin etrafında yer alan koylar, adacıklar, ormanlarla doğallığın ve oksijen oranının çok yüksek olduğu bir bölge. Kilim Koyu, Gelin Kayası, Saklı Göl mutlaka keşfedilmesi gereken yakın yerler.

Fotoğraf
Kerpe’ye gelirken mutlaka fotoğraf makineniz yanınızda bulunsun. Objektifinize yansıyacak eşsiz güzellikler sizi büyüleyecek.

Yürüyüş
Kerpe iklimi ve coğrafi konumu nedeniyle doğa yürüyüşü turizmi için çok sayıda parkura sahip. Birçok doğa harikaları yürüyüş alternatifi sunuyor..

Diğer
Kerpe’ye geldiğinizde yapabileceğiniz şeyler bunlarla sınırlı değil, çeşitli spor dallarından paintballa kadar birçok aktivitede bulunabilirsiniz bütün bu güzellikler arasında insanın yapabileceği gerçekten de çok şey var..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.