Kerpe Sarıyer Koyu, Ömerağzı, Lokmandere, Koğukkaya, Sarısu

Kerpe sahilinden batı yakasına doğru yürüdüğünüzde etrafınızı kaplayan ormanın arasında, doğanın kucağına açılan yolda ilerleyerek önce Sarıyer Koyuna ulaşırsınız. Sarıyer Koyu sonrasında yola devam edersiniz Ömerağzı Koyunda çadır ve piknik alanlarıyla karşılaşırsınız. Burada vereceğiniz molada içeceğiniz bir iki bardak çayla tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz. (Fotoğraflar soldan sağa ; Sarıyer Koyu, Lokmandere, Koğukkaya)

Yürümeye devam ettiğinizde Lokmandere ve Koğukkaya yi da gördükten sonra Sarısuya varırsınız. Sarısu mükemmel güzellediklere sahip yemyeşil bir vadi boyunca estetik kavisler çizerek akışını sürdürüyor. Sarısu nehrinin Karadeniz’e kavuştuğu noktada bulunan küçük kumsal, kumul tepecikleri, kıyı şekilleri ile oldukça ilginizi çekecek güzellikler sergiliyor. (Fotoğraflar ; Sarısu)

Kerpe Sarıyer Koyu, Ömerağzı, Lokmandere, Koğukkaya, Sarısu” üzerine bir yorum

  1. Benim plajlara gerçekten çok ilgim var son günlerde bunu farkettim. Bu şekilde yazıları okuyunca ülkemizin ne kadar güzelliklere sahip olduğunu tekrardan anlıyorum ve buraları gözümle görmek için sabırsızlanıyorum. Şimdilik işlerden başımızı kaldıramadığımızdan sarıyer altınkum a gidiyoruz arkadaşlarla ama diğer plajları görmek benim asıl amacım haline geldi. Umarım bu isteğim gerçekleşir de şu sahil şeridini boydan boya bir gezerim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.